2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Dostojna jubilatka

2010-09-08

Rozalia Jałowy z Lędzin świętowała swoje 90 urodziny. Z tej okazji dostojną jubilatkę 1 września br. odwiedził w domu - z życzeniami i koszem pełnym słodkich wiktuałów Burmistrz Miasta Wiesław Stambrowski wraz z kierownikiem USC  Renatą Ścierską.

Pani Rozalia urodziła się 31sierpnia 1920 roku w Lędzinach. Jest córką powstańca śląskiego Franciszka Tomanka. Pani Maria nie pracowała, zajmowała się domem i wychowaniem czwórki dzieci - Zygmunta, Stefana, Gabrieli i Grażyny. Wcześnie owdowiała, mąż pracownik KWK „Ziemowit" zginął w wypadku samochodowym.


Solenizantka ma sześcioro wnucząt i czworo prawnucząt, mieszka z najmłodszą córką i jej rodziną.


Solenizantka jest osobą bardzo sympatyczną, pogodną, zdrowie jej dopisuje, na nic się nie uskarża. Życzenia od władz miasta przeczytała bez okularów. Z domu o patrotycznych tradycjach wyniosła zamiłowanie do historii. W domu rodzinnym w okresie przez II wojną światową była tajna biblioteka. Bardzo dużo czyta, lubi spacery, odwiedziny najbliższych i znajomych. Uwielbia śpiewać.

Dostojnej Jubilatce życzymy wszystkiego co najlepsze oraz doczekania kolejnych jubileuszy w zdrowiu i radości.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij