• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Centrum Usług Społecznych już otwarte

2020-02-28

W Lędzinach otwarto Centrum Usług Społecznych Powiatu Bieruńsko – Ledzińskiego. Z placówki, która mieści się przy ul. Lędzińskiej 24 a korzystać mogą seniorzy, osoby niesamodzielne, wymagające opieki.

Od poniedziałku do piątku przez osiem godzin funkcjonować tutaj będzie Dzienny Dom Pomocy. Przewidziano w nim 30 miejsc dla osób niesamodzielnych, które m.in. potrzebują pomocy w poruszaniu się, spożywaniu posiłków, zachowaniu higieny. Dla nich prowadzone będą terapie zajęciowe, a także zajęcia grupowe poprawiające sprawność fizyczną. Uczestnicy skorzystają z warsztatów dietetycznych, zdrowego stylu życia, będą też czytać i słuchać książek oraz muzyki.

 

Zainteresowani mogą zapisać się do Klubu Seniora, który czynny będzie przez cztery godziny dziennie i liczyć będzie do 20 osób. Uczestnicy podczas różnorodnych zajęć np. trenować będą pamięć, poznają obsługę komputera, języki obce, nauczą się tańca towarzyskiego.

 

Seniorzy zapewnione będą mieli ciepłe posiłki, które spożywane będą w jadalni wyposażonej w aneks kuchenny. Warto nadmienić, że ta nowoczesna placówka posiada też pokój dzienny, wypoczynkowy, ogród zimowy. W budynku są też mieszkania dla osób starszych, niepełnosprawnych, chronione oraz dla ofiar przemocy domowej.

 

 

Centrum Usług Społecznych Powiatu Bieruńsko – Ledzińskiego
ul. Lędzińskiej 24 a Lędziny:

 

 

Dzienny Dom Pomocy czynny jest od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7.30 do 15.30

 

 

Klub Seniora czynny jest od poniedziałku do piątku
w godzinach od 14.00 do 18.00

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov