• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Burmistrz Miasta Lędziny prostuje kolejne kłamstwa dotyczące zmiany źródła zasilania Lędzin w wodę

4 lipca 2022

Szanowni Mieszkańcy

Pragnę poinformować, że dnia 03 lipca 2022 r. (niedziela) o godzinie 14.00 zostało zorganizowane spotkanie wybranych mieszkańców naszego miasta z drugą już ekipą telewizyjną. Nie dotyczyło ono poprawienia jakości wody w Lędzinach, ale szukania winnych obecnej sytuacji.

Jako Burmistrz Miasta Lędziny nie miałam nic wspólnego z przyjazdem obu ekip do naszego miasta. Głównym celem moich działań i wspierających mnie 6. radnych jest poprawienie jakości wody w Lędzinach, a nie zbijanie kapitału politycznego na niezadowoleniu mieszkańców.

 

O prawdziwych intencjach osób, które zaprosiły do Lędzin ekipę kolejnej stacji telewizyjnej niech świadczy SMS, rozsyłany z utajnionego numeru telefonu komórkowego, który jeden z mieszkańców mi udostępnił:

„Jesli masz jutro czas to o 14 bedzie Polsat pod urzedem w sprawie wody. Im więcej osób tym lepiej. Tylko Kryska W ma o tym nic nie wiedzieć”.

Tylko dzięki tej wiadomości mogłam uczestniczyć w spotkaniu.

 

Równocześnie dementuję kłamstwa rozpowszechniane przez radnego powiatowego Marcina Majera i internetowych hejterów. Urząd Miasta Lędziny nie wydawał żadnej zgody spółce RPWiK Tychy na przejście przez jakąkolwiek gminną działkę, w celu wykonania przyłącza do KWK „Ziemowit”.Nie wydawał z prostego powodu. Przyłącze nie przechodziło przez działki gminne, lecz przez 4 działki Skarbu Państwa, które znajdowały się w zarządzie Powiatu, jedną działkę PGG oraz jedną działkę prywatną. Jeśli jakiekolwiek zgody były wymagane, to były one wydawane przez władze powiatowe. Dziwi więc fakt, że radni powiatowi Marek Spyra i Marcin Majer nie wiedzieli co dzieje się na działkach zarządzanych przez Powiat.

 

Dziwi też fakt, że radni powiatowi Marek Spyra i Marcin Majer nie mają pojęcia, kiedy i komu przekazywany jest majątek, który jest w zarządzie Powiatu.

 

W świetle powyższych faktów zasadne wydają się pytania. Czy radni powiatowi Marcin Majer (przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu) i Marek Spyra (wiceprzewodniczący Rady Powiatu) kompletnie nie mają pojęcia co dzieje się na działkach i z działkami zarządzanymi przez Powiat? Czy też doskonale wiedzą i celowo wprowadzają w błąd mieszkańców Lędzin, aby zbić kapitał polityczny na szkalowaniu Miasta Lędziny i jego obecnych władz?

 

Działania kierowane przez radnego miejskiego Łukasza Kuczka i radnego powiatowego Marcina Majera w mojej ocenie są inicjatywami mającymi charakter czysto polityczny i nie mają nic wspólnego z działaniami na rzecz poprawienia jakości wody w Lędzinach.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov