Newsletter

Biegi modeli pływających na zbiorniku Ziemowit

2013-09-11

Na zbiorniku „Ziemowit” w Lędzinach przez trzy dni trwały Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Modeli Pływających klasy FSR V, H i O. W piątek 6 września odbyły się treningi, uroczyste otwarcie zawodów, którego dokonał wicestarosta Powiatu Bieruńsko - Lędzińskiego Henryk Barcik oraz pierwsze biegi, w sobotę rozegrano 20 biegów na akwenie, a w niedzielę miały miejsce biegi eliminacyjne i wyścigi finałowe.

 

Mistrzostwa finałowe wzbudzają wiele emocji zarówno wśród zawodników i kibiców. Na zawody przyjechało aż 79 zawodników nie tylko z Polski, ale także z Niemiec, Czech, Słowacji, Białorusi i Litwy.

Łącznie w kategoriach seniorów i juniorów rywalizowało 79  zawodniczek i zawodników nie tylko z Polski, ale także z Niemiec, Czech, Słowacji, Białorusi i Litwy.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

W zawodach modeli pływających V Grand Prix Śląska rozegrane zostały następujące konkurencje w których zwyciężyli:

V 3,5 STD Junior

  1. Wilczyński Dominik

  2. Surtel Armand

  3. Sobczyk Mikołaj

V 2,5 STD Senior

  1. Kasznia Tomasz

  2. Gajek Piotr

  3. Krenkel Peter

V 3,5 Junior

  1. Okuniewicz Weronika

  2. Zaręba Krzysztof

  3. Aliakseichyk Arseni

V 3,5 Senior

  1. Dembecki Łukasz

  2. Mecdorf Robert

  3. Szymański Maciej

V 7,5 Junior

  1. Ciechański Franciszek

  2. Okuniewicz Weronika

  3. Ołbińska Hania

V 7,5 Senior

  1. Dembecki Łukasz

  2. Sutkowski Arkadiusz

  3. Walczak Marek

V 15 Ju-Se

  1. Duchiński Maciej

  2. Sutkowski Arkadiusz

  3. Walczak Marek

V 27 Senior

  1. Tasarek Adam

  2. Ostrowski Tomasz

  3. Górka Stanisław

 

V 35 Senior

  1. Sarzała Robert

  2. Walczak Marek

  3. Sutkowski Arkadiusz

O 3,5 Ju-Se

  1. Mecdorf Robert

  2. Świetlikowski Karol

  3. Zaręba Krzysztof

O 7,5 Ju-Se

  1. Kawulak Barbara

  2. Borysiuk Krzysztof

  3. Werner Frank

O 15 Ju-Se

  1. Traks Tomasz

  2. Stelmaszyk Wojciech

  3. Kozimor Krzysztof

O 27 Senior

  1. Górka Stanisław

  2. Theilmann Jan

  3. Janiszewski Andrzej

H 3,5 Senior

  1. Górka Stanisław

  2. Theilmann Jan

  3. Werne Frank

H 7,5

  1. Duchiński Maciej

  2. Błaszczyk Zbigniew

  3. Sznerch Wojciech

H 15 Senior

  1. Błaszczyk Zbigniew

  2. Duchiński Maciej

  3. Sutkowski Arkadiusz

H 27 Senior

  1. Górka Stanisław

  2. Galbierz Piotr

  3. Werner Frank


Sędzią głównym lędzińskich zawodów był Alojzy Nagły, ich współorganizatorami Zarząd Wojewódzki LOK, Starostwo Powiatowe w Bieruniu, Zarząd Powiatowy LOK, Modelarnia Powiatowa w Lędzinach i Modelarnia Spółdzielni Mieszkaniowej „Oskard” w Tychach, a wyławianiem modeli, które nie ukończyły biegu, zajmowali się ratownicy WOPR z Lędzin.

Puchary, medale, dyplomy i nagrody ufundowane przez najlepszym wręczali : wicestarosta Henryk Barcik, dyrektor Zarządu Wojewódzkiego LOK, Ryszard Kasprzyk, prezes Zarządu Powiatowego LOK, Franciszek Musioł i przedstawiciel kopalni Ziemowit, Jerzy Uzdrzychowski.

 

img_1205.jpg
img_1099.jpg
img_1120.jpg
dzisiaj: 24 lipca 2014
imieniny:
Kingi, Krystyny
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę