• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Bezpłatne badania mammograficzne - już dzisiaj

2021-02-23

Przypominamy, że dzisiaj tj. 23 lutego br. w godzinach od 13.30 do 16.30 panie w wieku od 50 do 69 lat będą mogły wziać udział w bezpłatnych badaniach mammograficznych. Mammobus, w którym przeprowadzane będą badania, ustawiony zostanie na parkingu Ośrodka Rekreacyjno - Sportowego "Centrum", ul. Lędzińska 14.

LUX MED jeden z największych od lat realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi w ślad za ogólnopolską kampanią promocyjną Ministerstwa Zdrowia pn. Planuję Długie Życie zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne.

W mammografii finansowanej przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

 

Do badania uprawnione są Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi a także:

 

• nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy

• lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

 

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowości:

 

  • Imielin –  23 lutego 2021 w godzinach od 8.30 do 12.00 przy Ośrodku Zdrowia, ul. Piotra Skargi 2,

  • Lędziny –  23 lutego 2021 w godzinach od 13.30 do 16.30 na parkingu Ośrodka Rekreacyjno – Sportowego “Centrum", ul. Lędzińska 14,

  • Bieruń –  24 lutego 2021 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Amfiteatrze Regionalnego Centrum Kulturalno - Gospodarczego "Remiza", ul. Ofiar Oświęcimskich,

  •  Bojszowy –  25 lutego 2021 w godzinach od 9.00 do 15.00 przy Przychodni Zdrowia, ul. Świętego Jana 41

 

W 2021 roku po raz pierwszy z badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać Panie z rocznika 1971. Zachęcamy, aby nie zwlekały z decyzją o realizacji badań. Systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby,pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

 

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.  Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

 

Informujemy, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

 

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov