2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Bezpieczne rozpoczęcie roku szkolnego

2015-09-07

Jak co roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w pierwszych dniach września pełnili patrole przy przejściach dla pieszych w okolicach lędzińskich szkół.

 

 

Początek roku szkolnego, to czas wzmożonego ruchu pieszych, zwłaszcza w okolicach szkół, a tym samym zwiększonych obaw rodziców o bezpieczeństwo swoich pociech w drodze do szkoły.

Straż Miejska w Lędzinach wyznaczyła sobie jako cel zminimalizowanie tego stresu u mieszkańców naszego miasta, dlatego w pierwszych dniach września wystawiła patrole przy wszystkich ruchliwych przejściach dla pieszych zlokalizowanych w pobliżu szkół. Patrole zabezpieczały przejścia przy ulicach Paderewskiego, Lędzińskiej i Hołdunowskiej - poinformował Rafał Czarnuch - Komendant Straży.

W lędzińskich podstawówkach , w tym roku rozpoczęło naukę 280 pierwszoklasistów, z czego 164 to sześciolatki .

 

 

p1020081.jpg
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij