• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Akcja „Bezpieczna Rodzina na drodze” już po raz szósty

13 stycznia 2020

13 stycznia już po raz szósty została przeprowadzona akcja „Bezpieczna Rodzina na drodze” organizowana przez Świetlicę Socjoterapeutyczną Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lędzinach oraz funkcjonariuszy Powiatowej Komendy Policji w Bieruniu przy wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów alkoholowych w Lędzinach.

Akcja związana jest z bezpieczeństwem podczas ferii zimowych w ruchu drogowym. W ramach działań funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość i dokumentację kierowców oraz czy w bezpieczny sposób przewożoną są dzieci. Kierowcy, którzy wykazali się odpowiedzialnością i znajomością przepisów drogowych zostali wyróżnieni „Medalem Odpowiedzialnego, Wzorowego Kierowcy” ręcznie wykonanym przez uczestników Świetlicy oraz materiałami promocyjnymi otrzymanymi od Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lędzinach, a także okazyjnymi gadżetami w postaci okładek na dokumenty.

 

Funkcjonariusze ponadto przeprowadzili w placówce prelekcję ukierunkowaną na szerzenie wiedzy i bezpieczeństwie w ruchu drogowym, wśród najmłodszych. Przedsięwzięcie miało na celu zwrócenie uwagi na prawidłowe zachowania podczas wypadku drogowego, w tym procedury udzielania pierwszej pomocy. Istotnym elementem prelekcji było uświadomienie dzieciom bezpiecznych zachowań podczas wypoczynku organizowanego w miejscu zamieszkania oraz w formie wyjazdowej, również zagrożeń związanych z dostępem do alkoholu i środków psychoaktywnych.

 

Dodatkowo w ramach zajęć dzielnicowi Policji przeprowadzili z uczestnikami Świetlicy zajęcia z samoobrony. Głównym celem tych zajęć było rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej oraz kształtowanie zdrowego, sportowego stylu życia i pożytkowanie energii w pozytywny sposób w bezpiecznym miejscu. Ponadto trening z samoobrony zaradzi w sytuacjach niebezpiecznych poprzez wcześniejsze rozpoznawanie oraz unikanie takich sytuacji. Przez naukę technik samoobrony podniesie się szanse na wyjście dziecka z trudnej sytuacji.

 

Celem całej akcji było zintegrowanie różnych podmiotów w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov