2019-07-10
Szanowni Państwo, W dniu 10 lipca 2019 roku został wydany kolejny numer Gazety Miejskiej pn. “Gazeta Miejska-Lędziny numer 3 / lipiec 2019”, niestety na stronie 8 wkradł się błąd dotyczący wartości inwestycji pn. „Realizacja aktualizowania informacji o pasie drogowym dróg gminnych w technologii elektronicznej”. Prawidłowa wartość inwestycji to 36 868, 50 zł. Redakcja gazety bardzo przeprasza za omyłkę i tym samym informuje, że w wersji elektronicznej podane wartości inwestycji są prawidłowe.
2019-07-02
Dział Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lędzinach informuje, iż wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+) na nowy okres tj. 2019/2021 przyjmowane są: •Drogą elektroniczną od dnia 1 lipca 2019 r. poprzez: bankowość elektroniczną, platformę usług elektronicznych ZUS lub portal informacyjno-usługowy MRPiPS - Emp@tia •W formie papierowej od dnia 1 sierpnia 2019 r. w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lędzinach w pokoju nr 3
2019-06-17
Rusza szósta edycja Budżetu Obywatelskiego Lędzin. Od 1 czerwca składać można propozycje projektów. Okres ich przyjmowania potrwa do 30 czerwca. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich lędzinianie mają do wykorzystania łączną kwotę 250 000 zł.
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.
2017-12-01
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą współpracy Gminy Lędziny i Ochotniczej Straży Pożarnej w Lędzinach.
2018-04-14
Szanowni MIESZKAŃCY, Uprzejmie informuję, że w Urzędzie Miasta Lędziny przy ul. Lędzińskiej 55, I piętro, pok.111 istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej przez mieszkańców Lędzin w każdy poniedziałek od godz.14:30 do godz.16:30. Burmistrz Miasta Krystyna Wróbel
2018-05-21
Gmina Lędziny zleciła opracowanie projektu koncepcyjnego przebiegu łącznika drogowego ul. Lędzińskiej z ul. Zawiszy Czarnego. Planowany przebieg obrazują załączone rysunki. Utworzenie łącznika to ważny element działań podejmowanych na rzecz poprawy jakości infrastruktury drogowej na terenie Lędzin.
2019-05-23
2019-06-04
Oficjalne otwarcie miało miejsce w piątkowe popołudnie 31 maja 2019 roku. Na tę chwilę czekało wielu świeżo upieczonych rodziców, a szczególnie ich pociechy. W Lędzinach otwarto nowoczesne przedszkole. Obiekt powstał za kwotę ok 5,9 miliona złotych. Wśród zaproszonych osób obecni byli: parlamentarzyści, samorządowcy na szczeblu wojewódzkim, powiatowym, gminnym, przedstawiciele instytucji zarządzających oświatą, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych oraz najważniejsi - dzieci wraz z rodzicami.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2019-06-11
Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze - GŁÓWNY KSIĘGOWY
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

25 Finał WOŚP w Lędzinach

2017-01-30

44 163,31 zł to kwota jaką zebraliśmy w Lędzinach dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom w ramach tegorocznej, 25. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

15 stycznia WOŚP zagrała także w naszym mieście. Wolontariuszy z puszkami kwestorskimi można było spotkać w różnych częściach naszego miasta. Z kwesty pochodzi 28 982,40 zł, a najwięcej pieniędzy było w puszkach Aleksandry Taracińskiej – 3471,73 zł, Marcina Linka – 2455,18 zł, Natalii Bukały 1681,05 zł i Weroniki Kubiczek 1290,08 zł.

 

Tak jak w poprzednich latach impreza, która odbyła się w Sali Widowiskowo-Kinowej „Piast” została zorganizowana wspólnie przez lędziński Sztab WOŚP powołany po raz czternasty przy Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach za zgodą dyrektor Ewy Matusik oraz Miejski Ośrodek Kultury kierowany przez Joannę Figurę. Do prac na zasadach wolontariatu, tak jak w latach poprzednich, włączyli się także pracownicy Urzędu Miasta.

 

Po oficjalnym otwarciu finału przez Anitę Olubińską - szefową lędzińskiego sztabu WOŚP, sceną zawładnęli artyści. Imprezę prowadzili Michał Sabat i Krzysztof Tworek. Bogaty i zróżnicowany program artystyczny przygotowało około 200 lędzińskich uczniów i przedszkolaków pod opieką 30 nauczycieli.

 

Na początku koncert zagrała grupa muzyczna „Powers”, która wykonała covery najwiekszych hitów polskich zespołów rockowych, min.: Lady Pank, Perfect, Budki Suflera, Mannam i Bajm'u. Koncert ufundowała Śląska Agencja koncertowa Krzysztofa Klimka.

 

Między występami odbyła się licytacja w ramach której uzbierano łącznie 9090 zł. Na licytację wystawiono m.in.: 4 serduszka, tort, dwa górnicze oskardy, obrazy, pierścionek z brylantem i gadżety orkiestrowe. Wiele emocji wzbudziła jak co roku licytacja złotych serduszek, które w tym roku ufundowali: Uniwersytet Trzeciego Wieku, Gimnazjum nr 2 w Lędzinach, Rada Miasta VII kadencji, Klaudia i Leszek Dolinowie oraz Andrzej Wójcik z pracowni złotniczej AAW Gold. Najwyższą kwotę za serduszko – 1300 zł wylicytowała Klaudia Dolina. Dwa serduszka kupili lędzińscy radni łącznie za 2200 zł i burmistrz Krystyna Wróbel za 800 zł. Pierścionek z brylantem ufundowany przez Ewę Stanclik kupiony został przez Arkadiusza Dyjecińskiego za 800 zł. Dwiewęglowe skamieliny ufundowane przez KWK „Ziemowit”, zostały kupione przez Lędzińską Federację Przedsiębiorczych za 1100 zł oraz przez Dariusza Kołodziejczyka, przedstawiciela KWK „Ziemowit” za 500 zł.

 

W trakcie trwania imprezy w Urzędzie Miasta czynny był sklepik WOŚP w którym odbywała się sprzedaż produktów przekazanych przez ofiarodawców. Jego pracą kierował Szymon Gondzik. Wiele radości, i to nie tylko najmłodszym uczestnikom finału, dała zabawa „Nie chybił - zawsze trafił”. Paczki – niespodzianki były bardzo zróżnicowane - słodycze, zabawki, książki i materiały biurowe. Wszystkie paczki zasponsorowane zostały przez lędzińskich przedsiębiorców i społeczność szkolną lędzińskich placówek oświatowych.

 

Danone Sp. z o.o. Fabryka w Bieruniu przekazał do degustacji różne rodzaje swoich wyrobów.

 

Dodatkową atrakcją finału były pokazy ratownictwa medycznego przygotowane przez strażaków z OSP Lędziny oraz pokaz militariów prowadzony przez cały czas trwania imprezy przez militarną grupę rekonstrukcyjną z Lędzin.

 

Lędziński finał zakończyły „Światełka do nieba” – wspaniałe ognie sztuczne wystrzeliły w niebo dzięki życzliwości Krzysztofa Mijalskiego z Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego w Lędzinach.

 

Podczas XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lędzinach nie stwierdzono żadnych przypadków naruszenia porządku - nad bezpieczeństwem kwestorów oraz uczestników wszystkich imprez czuwali policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Bieruniu, lędzińska Straż Miejska, Ochotnicza Straż Pożarna z Lędzin oraz Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Lędzinach.

 

Przeliczaniem pieniędzy przez kilkunastu wolontariuszy z PZS w Lędzinach kierowali: Joanna i Krzysztof Biolikowie oraz Eugeniusz Czekaj.

 

Ani grosz z pieniędzy wrzuconych do puszek kwestorskich i uzyskany z imprezy w Sali „Piast”, nie został wydatkowany na przygotowanie i przeprowadzenie lędzińskiego finału WOŚP. Stało się tak dzięki licznym sponsorom, darczyńcom i wolontariuszom.

 

Każdy finał WOŚP to duże wyzwanie logistyczne, z którym organizatorzy poradzili sobie - po raz kolejny - bardzo dobrze. Potwierdzają to opinie uczestników imprezy, którzy tłumnie odwiedzili salę „Piast”. Wspólna praca i ofiarność mieszkańców Lędzin, nadają temu ważnemu wydarzeniu w życiu miasta szczególną rangę. Pomoc najmłodszym i seniorom to cele, dla których warto poświęcać swój czas i zaangażowanie. Już kolejny raz pokazaliśmy w Lędzinach, że potrzebujący mogą na nas liczyć.

1992.jpg
2063.jpg
7634.jpg
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij