• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

101 urodziny pani Emilii

19 sierpnia 2020

Wyjątkowe, bo 101 urodziny obchodziła w poniedziałek 17 sierpnia pani Emilia Łuszczek z Lędzin. W dniu urodzin życzenia telefonicznie złożyła solenizantce burmistrz Krystyna Wróbel. Jubilatka otrzymała również kosz ze słodkościami. Obie panie, jak tylko to będzie możliwe, spotkają się osobiście, podobnie jak rok temu, gdy jubilatka obchodziła setne urodziny.

Pani Emilia przyjechała do naszego miasta z Miechowic i tu spędziła prawie całe życie. Dziś mieszka w Tychach, gdzie opiekuje się nią jedna z córek. W sumie urodziła piątkę dzieci, doczekała się 9 wnuków i 14 prawnuków. W czerwcu została praprababcią.

Mimo wieku cieszy się dobrą kondycją. Uwielbia słuchać radia. Wcześniej, jak zdrowie pozwalało, robiła na drutach. Sweterki, szaliki nosiły przede wszystkim wnuki, które bardzo kocha. Żurek i śledzie, to ulubione dania solenizantki. Na pytanie, jaka jest recepta na długowieczność? ciężka praca – odpowiada jubilatka.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov